Seznam chovaných zvířat

Seznam zvířat chovaných v Zooparku Česká Skalice

Tamarín žlutoruký

Tamarín žlutoruký patří mezi ploskonosé a své jméno získal podle žlutých či oranžových chlupů na svých končetinách.

Tukan obrovský

Tukan obrovský je pták z čeledi tukanovití s typickým zavalitým tělem a s dlouhým, mohutným a barevným zobákem. Je to největší ze všech 37 druhů tukanů.

Arassari zlatolící

Tento pták je obyvatel tropických deštných pralesů, kde žije ve stromových korunách. Je to sociální druh, který často žije v malých skupinách. Jeho potravu tvoří především ovoce, hmyz nebo malí obratlovci.

Ara ararauna

Dorůstá 76–86 cm a váží 900–1300 g. Je velmi výrazně zbarven. Celou přední část těla má žlutou, zadní modrou a na hlavě má kolem očí velkou lysinu.

Hoko promněnlivý pruhovaný

Hoko proměnlivý pruhovaný poddruh C. r. rubra obývá oblast od východu Mexika přes země Střední Ameriky až do Kolumbie, zřídka do Ekvádoru.

Kur srílandský

Kur srílanský je zástupce čeledi bažantovití, blízký příbuzný kura domácího a národní pták Srí Lanky.

Surikata

Surikata je drobná denní, pospolitě žijící promykovitá šelma. Název surikata má původ ve francouzštině, kde souris-chat znamená něco jako „myšokočka“.

Psoun prériový

Psoun prériový je denní hlodavec, který žije od jihozápadní Kanady až po severní Mexiko. Jedná se o jeden z pěti druhů psounů.

Jeřáb panenský

Jeřáb panenský je druh ptáka z čeledi jeřábovití. S výškou kolem 90 cm se jedná o nejmenšího zástupce jeřábů.

Ledňák obrovký

Největší žijící ledňáček, má zavalitou postavu, velké oči a silný zobák.e oficiálním státním ptákem Nového Jižního Walesu

Slepice Španělka

Středně velká slepice chovaná v černé barvě s bílými lícemi. Chová se především jako okrasná drůbež.

Výreček bělolící

Výreček bělolící. Ptilopsis leucotis. Dorůstá délky 25 cm, hmotnosti kolem 200 gramů, rozpětí křídel 50 cm. Jedná se o poměrně malou sovu, pocházející z Afriky

Lama Alpaka

Alpaka či lama alpaka je domestikovaná forma druhu vikuňa z čeledi velbloudovitých. Chová se především kvůli produkci velmi kvalitní vlny.

Fenek berberský

Fenek je nejmenší psovitou šelmou (v průměru jen o málo větší je liška kana). Je menší než kočka domácí, samice váží průměrně 0,8 kg, lišáci jsou o něco větší.

Kapybara vodní

Kapybara vodní je největší žijící hlodavec. Jejich přirozeným prostředím jsou tropické a teplé kraje Jižní Ameriky východně od And, vždy blízko u vody.

Lemur kata

Lemur kata patří do řádu primátů, podřádu poloopic, čeledi denních lemurů. Patří k nejoblíbenějším a nejvíce chovaným lemurům v zajetí.

Arassari zelený

Arassari zelený má být nejmenším druhem z čeledi tukanovitých. Všichni jsou typickými ptáky pralesů Jižní Ameriky. Jsou to příbuzní datlů.

Klokan parma

Délka klokana parma je 45 až 53 cm, ocas je stejně dlouhý. Jeho hmotnost je 3,2 až 6 kg, to je jen desetina hmotnosti klokana rudého. Rozdíl mezi samcem a samicí je téměř neznatelný, samec je však těžší a má silnější přední nohy.

Hoko žlutolaločný

Hoko žlutolaločný je velký druh ptáka z čeledi hokovitých obývající galeriové lesy vlhkých savan severní Venezuely a severovýchodní Kolumbie

Hoko promněnlivý

Hoko proměnlivý je ptákem neotropické oblasti, obývá především Střední Ameriku a severozápad Jižní Ameriky.

Ibis rudý

Ibis rudý je středně velký brodivý pták z čeledi ibisovitých. Obývá mokřady, mangrovy, ústí řek a bažiny na území Jižní Ameriky a Trinidadu a Tobagu.

Veverka šedobřichá

Tento druh se vyskytuje převážně v Číně a jihovýchodní Asii. Jejich strava se skládá převážně ze semen, ovoce, ořechů a zázvorového nektaru.

Zoborožec kaférský

Zoborožec kaferský, je mohutný pták, který se vyskytuje se v jižní Africe, kde obývá savany a lesy. Jedná se o největšího představitele řádu zoborožci.

Ga doung tao

Dong Tao, nazývané také Dragon Chicken, je vzácné vietnamské kuřecí plemeno se zvětšenými chodidly, které pochází z vesnice Đông Tảo nedaleko Hanoje.

Puštík bělavý

Puštík bělavý je noční pták z čeledi puštíkovití. Žije v Evropě a Asii, na českém území patří mezi vzácné sovy, i když se jeho počty zvyšují.

Výr bělavý

Výr velký je velký mohutný pták a jedna z největších sov. Je například větší než káně lesní, ale zřetelně menší než orel skalní

Výreček indický

Výreček indický (Otus bakkamoena) je druh sovy z čeledi puštíkovití, který je rozšířen v jižní Asii.Tento středně velký puštíkovitý pták dosahuje délky těla kolem 22–22 cm.

Husa tulská

Tulská husa je jednou z ruských bojových hus. Jeho nejpozoruhodnějším znakem je zkrácený papouškovský zobák, který vybíhá přímo z čela.

Serval stepní

Je to vysoké a štíhlé zvíře, které se podobá psovi s hlavou kočky. Má velké, na konci zakulacené uši a kožešinu téměř stejně barevnou jako gepard štíhlý.

Malpa hnědá

Malpa hnědá je ploskonosá opice z čeledi malpovitých.Malpa hnědá měří 32 až 57 cm bez ocasu, ocas dosahuje délky 38 až 56 cm .

Arassari černokrký

Arassari černokrký je považován za velmi sociální druh, žije a cestuje ve velkých skupinách.Tito ptáci se živí převážně ovocem.

Turako livingstonův

Turako Livingstonův je pták z čeledi turakovitých, žijící v jihovýchodní Africe. Druh byl pojmenován podle britského misionáře a cestovatele.

Hoko žlutozobý

Hoko žlutozobý je hrabavý pták z čeledi hokovitých, jehož domovem jsou tropické a subtropické lesy střední části Jižní Ameriky.

Hoko přilbový

Hoko přílbový je hrabavý ptáky z čeledi hokovití, který se vyskytuje v jihoamerických pralesích. Je mohutným příbuzným bažantů, pávů či křepelek.

Želva ostruhatá

Želva ostruhatá je vedena v Seznamu ohrožených druhů IUCN jako zranitelná. Je uvedena v seznamu CITES, příloha II.

Velemyš obláčková

Velemyš obláčková, je druh hlodavce žijící na Filipínách, a to pouze na ostrově Luzon.Jde o největší myš na světě. Nabývá hmotnosti 2 kg, popř. až 2,6 kg

Perlička supí

Perlička supí je společenský pták, který se vyskytuje v hejnech čítajících průměrně 25 jedinců. Většinou se zdržuje na zemi, chová se skrytě a plaše

Ledňák modrokřídlý

Ledňák modrokřídlý je velký pták z čeledi ledňáčkovitých. Tento druh se vyskytuje v savanách a v otevřených vlhkých smíšených a listnatých lesích na jihu Nové Guiney a severu a západě Austrálie.

Puštík brýlatý

Puštík brýlatý je chován ve více než 70 evropských zoo, z toho takřka polovina se nachází ve Spojeném království.

Kondor krocanovitý

Kondor krocanovitý, je dravec z čeledi kondorovití a rodu kondor. Kondoři jsou tradičně jsou řazeni k dravcům s tím, že jim podobní supi s nimi nejsou blízce příbuzní.

Kulíšek brazilský

Kulíšek brazilský je malá sova, která se rozmnožuje na jihu Arizony,Texasu ve Spojených státech, i na jih Mexika až po Jižní Ameriku do Brazílie,

Nandu pampový

Nandu pampový je velký, nelétavý pták podobný pštrosovi. Váží více než 23 kg. Dožívá se 15 a více let.Dovede velmi rychle běhat.V mládí vodí mláďata samec, samice se k nim později přidají.

Aguti zlatý

Aguti zlatý je 41–62 cm dlouhý savec s hmotností pohybující se mezi 1 až 3 kg a téměř zakrnělým, jen 1,5 cm dlouhým ocasem. U tohoto hlodavce není příliš rozvinut sexuální dimorfismus, samice je jen o něco větší než samec.

Tukan obrovský v Zooparku Česká Skalice

Ibis rudý v Zooparku
Česká Skalice

Children
Pricing Short Text
$15per person
Adults
Pricing Short Text
$15per person
Promo
Pricing Short Text
$12per person

Adopce a podpora

Máte zájem o adopci některého z našich zvířata, nebo o jejho sponzorství?Rádi by jste přišpeli na krmení a celkový provoz našeho zooparku?Zde naleznete více informací.

×

Dobrý den!

Máte nějaké dotazy, nebo připomínky?Klikněte na podporu.

× Jak Vám můžeme pomoci?