O nás

Aktivity našeho zooparku

Náš zoopark byl pro veřejnost otevřen v létě roku 2023.V našem zooparku nyní ke konci roku 2023 chováme 51 druhů zvířat a velice rádi bychom počet chovaných druhů zvýšili, vše záleží na tom, zda dokážeme vybudovat adekvátní a vyhovující ubikace pro nové druhy, tak aby se u nás cítili dobře.Budeme rádi i za Vaší pomoc v podobě sponzorství, adopce, nebo příspěvku na krmení či provoz našeho zooparku.Již brzy přineseme nové informace na sezonu 2024.

Lednák modrokřídlý

V zooparku chováme Ledňáky modrokřídlé a Led%náky obrovské.Oba druhu jsou velice inteligentní.Bohužel odchov se nám prozatím nepodařil.

Kondor krocanovitý

Musím se pochlubit.U tohoto druhu nádherného a spanilého ptáka, který není zrovna snadný na chov se nám v létě podařil odchov a jsem na to opravdu hrdý.Fotky malého kondora si můžete prohlédnout zde!

Sovy jsou úžasné

Celkem chováme u nás sedm druhů sov a jsou to naprosto úžasná zvířata.Někteří jedinci si pokud se jim člověk věnuje dokáží natolik zvyknout na člověka, že se dají i snadno ochočit.

Veverka šedobřichá

Neustále v pohybu, to je znak všech veverek.Pro ty naše se snažíme vymýšlet různé druhy prolejzaček a zábavy, aby se nenudili a jejich chov v našem zooparkubyl pro ně radostí.

Vhodný i jako dárek

Adopční certifikát

Adoptujte v našem zookoutku zvíře, které se Vám nejvíce líbí a dostanete od nás dárkový certifikát, Vaše jméno bude uveřejněno u vybraného zvířete.

Můj příběh

Jmenuji se Luboš Moravec a již mnoho let se věnuji chovu zvířat Zoopark Česká Skalice vznikl proto, že jsem se chtěl podělil o radost z chovu i veřejností.V našem zooparku se snažíme stále zdokonalovat a vylepšovat ubikace pro jednotlivá zvířata, ale také o odchovy zvířat které chováme.Někdy se zadaří, někdy ne, je to prostě příroda, ale krom jiného se nám podařili odchovy i tak vzácných ptáků jako je odchov Kondora krocanovitého ( Cathartes aura ), Kulíška brazilského a i Guana modrohrdlého.

0 +
25 let se věnuji chovu zvířat
0 +
Druhů chovaných zvířat
0
Návštěvníků za první rok
0 +
Další druhy pro novou sezonu

Láska ke zvířatům

Pokud jste navštívili tyto naše stránky je velmi pravděpodobné, že nás spojuje láska z zvířatům.Z mého pohledu jde hlavně o to, aby zvířata u nás se cítila dobře, dále pak, aby dostala přirozenou možnost se rozmnožovat.To vše jsem se rozhodl ukázat i vám.Budu rád, pokudse vám u nás bude líbit, zoopark a chovaná zvířata VÁS ZAUJMOU.

×

Dobrý den!

Máte nějaké dotazy, nebo připomínky?Klikněte na podporu.

× Jak Vám můžeme pomoci?